Informace pro návštěvníky se speciálními potřebami (vozíčkáře)

Z důvodu snazšího přístupu k zámku můžete zaparkovat svoje vozidlo na malém parkovišti pro návštěvy a zaměstnance zámku, které se nachází po projetí přístupové aleje vpravo před bránou do nádvoří zámku a je zdarma (nutný parkovací průkaz OZP). 

Bezbariérový je I. návštěvní okruh Lesk a sláva Harrachů a lze absolvovat po domluvě s paní pokladní zcela bez problémů; vstup do zámku je bočním vchodem a po absolvování prohlídky zámku se tímto vchodem opět vyjede.

Bezbariérové jsou také sezónní akce Vánoce na Hrádku a Velikonoce na Hrádku, které jsou přístupné na trase I. návštěvního okruhu. 

Ostatní prohlídkové okruhy (Osobní život šlechty, Zámeckými sklepy na věž, Hostinské pokoje) nejsou pro bezbariérovou prohlídku vhodné. Nachází se na nich množství schodů, zúžených prostor, atp. Za tuto skutečnost se omlouváme, ale je dána dispozicí historické budovy.

Veřejné toalety, které jsou umístěny na nádvoří zámku, jsou volně přístupné i pro návštěvníky se speciálními potřebami. Jedna toaleta je standardně vybavena pro vozíčkáře. Klíč od této toalety je u paní pokladní v prodejně suvenýrů (popřípadě v pokladně zámku).

Zámecký park je pro vozíčkáře volně přístupný.


NABÍDKA PRO OSOBY NESLYŠÍCÍ

Vítáme Vás na státním zámku Hrádek u Nechanic,

jedné z nejvýznamnějších staveb období romantismu na území České republiky. Zámek je spravován Ministerstvem kultury ČR prostřednictvím Národního památkového ústavu. Návštěvníkům nabízí několik prohlídkových okruhů.

Protože dochází k rozšiřování bezbariérové přístupnosti zámku, je část interiérů objektu přístupná pro neslyšící návštěvníky, a to v českém znakovém jazyce.

  • Na pokladně zámku máme připraveny karty pro lepší dorozumění se s Vámi (neovládáme český znakový jazyk). Prosíme, připravte si chytré telefony či tablety (nutná data).
  • Před zahájením prohlídky obdržíte QR kódy, které Vás přesměrují na videa, která si pustíte na svých zařízeních během prohlídky; každá místnost je samostatné video. V tomto uspořádání Vám nabízíme prohlídku prvního základního okruhu "Lesk a sláva Harrachů".
  • Ceník i návštěvní doba jsou uvedeny ZDE.

Těšíme se na Vaši návštěvu.


Kompletní přehled vybavenosti objektů pro návštěvníky se speciálními potřebami (pohyb, sluch, zrak) ve správě NPÚ na Liberecku, Pardubicku a Královéhradecku naleznete zde ,
v rámci celého NPÚ zde .