Informace pro návštěvníky

Parkování

Je od vstupu do zámku vzdáleno asi 200 metrů.
Ceník:
autobus - 100 Kč,-
osobní auto - 40 Kč,-
moto, kolo - zdarma

Parkování automobilů je možné pouze na centrálním zámeckém parkovišti. Nevhodně zaparkovaný automobil (např. v lese nebo na louce) může být odtažen.

Přístupnost

Vlastníte-li parkovací kartu, můžete z důvodu snazšího přístupu k zámku zaparkovat svoje vozidlo na parkovišti pro návštěvy a zaměstnance zámku, které se nachází po projetí přístupové aleje vpravo před bránou do nádvoří zámku a je zdarma.

Prohlídka zámku - bezbariérový okruh:

 • I. návštěvní okruh (základní – přízemí zámku) lze absolvovat po domluvě s paní pokladní zcela bez problémů; vstup do zámku je bočním vchodem a po absolvování prohlídky zámku se tímto vchodem opět vyjede


  UPOZORNĚNÍ PRO MAMINKY S DĚTMI V KOČÁRKU

  Vstup do zámku s kočárkem (jakéhokoliv typu) není povolen!

  Maminky s dětmi v kočárku nepovažujeme za handicapované návštěvníky. 

  Kočárek (bez dítěte) v případě prohlídky zámku je možné po domluvě s paní pokladní a průvodcem ponechat ve Vstupní hale.
   

Toalety, které jsou umístěny na nádvoří zámku, jsou volně přístupné i pro handicapované. Jedna toaleta je standardně vybavena pro vozíčkáře. Klíč od této toalety je u paní pokladní v prodejně suvenýrů (popřípadě v pokladně zámku).

Zámecký park je pro vozíčkáře volně přístupný.

Zvířata

Na nádvoří, na jižní terasu a do parku je psům/zvířatům na vodítku vstup povolen. Návštěvník je plně odpovědný za chování svého mazlíčka a je povinen po něm uklízet. Vstup psů a jiných zvířat do interiérů zámku je zakázán.

Cyklisté

Kola doporučujeme si odložit a uzamknout za vstupní bránou do nádvoří (vlevo). Pokud budete chtít mít kolo lépe zabezpečené, je zde možnost po domluvě s paní pokladní vaše kola uložit v uzamčených prostorách zámku.

UPOZORNĚNÍ

V celém areálu zámku tj. park, nádvoří, terasy je zakázána jízda na kole. Kolo je možné pouze vést.

 

 

Pro děti

Přebalovací pult je k dispozici na toaletách pro handicapované. Klíč od něj si můžete vyzvednout v prodejně suvenýrů v běžné otevírací době.

Kočárky
Vstup do zámku s kočárkem (jakéhokoliv typu) není povolen!
Maminky s dětmi v kočárku nepovažujeme jako handicapované návštěvníky!

Zámecký park je volně přístupný.

 

Občerstvení

Kavárna Anny z Harrachu

Stylová kavárna situovaná přímo v zámecké budově u kaple sv. Anny. V sezóně je k dispozici vnitřní i venkovní posezní, platba kartou je možná. Toalety jsou umístěny v nádvoří vedle prodejny suvenýrů.

Otevírací doba v sezóně:
ÚT-NE 10:00-17:00 hodin

Mimo sezónu
SO- NE 10:00-17:00 hodin

e-mail: ahkavarna@seznam.cz
 

FACEBOOK, INSTAGRAM

Restaurace „U Ságnerů“ v Nechanicích

tel.  + 420 777 643 039

e-mail: restaurace@sagner.cz

web: Restaurace U Ságnerů